Długie bitcoiny, krótkie transakcje dolarowe „najbardziej zatłoczone”, mówi ankieta Bank of America

Zarządzający funduszami z Bank of America wyrazili pozytywny sentyment do Bitcoina.

Te wiadomości giełdowe zostały dostarczone przez OKCoin, naszego preferowanego partnera giełdowego.

Badanie menedżerów inwestycyjnych o ponad $ 500 mln euro w ramach pokazów zarządzania większość jest uparty na Bitcoin i zapasów, ale oczekują dolara poddawać się presji inflacyjnej.

Bitcoin, środowisko inwestycyjne z ryzykiem

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez zarządzającego funduszem ujawniły, że inwestorzy są bardzo optymistycznie nastawieni do ożywienia w gospodarce światowej, pomimo rosnących liczb COVID-19 .

Odsetek zarządzających funduszami oczekujących pozytywnych wiadomości na giełdzie jest najwyższy od 11 lat.

Co więcej, Bitcoin pokonał akcje spółek technologicznych , które zajmowały pierwsze miejsce od października 2020 r., Pod względem zainteresowania zleceniami długimi, czyniąc BTC najbardziej zatłoczoną transakcją. Ponad 92% inwestorów, którzy wzięli udział w ankiecie, spodziewa się wysokiego poziomu inflacji; w związku z tym tłoczyli się w zamówieniach na krótkie dolary.

Apetyt na ryzyko inwestycji jest na rekordowo wysokim poziomie, zbliżając się do akcji i Bitcoinów

Największym zmartwieniem rynków jest powolne wprowadzanie szczepionek (30% uczestników), mniej bodźców fiskalnych i monetarnych (29%) oraz wybuch bańki na Wall Street (18%).

Czołowi zarządzający funduszami hedgingowymi i ekonomiści na całym świecie obawiają się nadchodzącej inflacji dolara amerykańskiego. Bitcoin powoli wyłania się jako odporna alternatywa.