Google Chrome Store został poinformowany o fałszywych aplikacjach Bitcoin przed kradzieżą 113 000 USD

25. Juni 2020 by Keine Kommentare

Gospodarz podcastu stracił swoje oszczędności życia Bitcoin pobierając złośliwą aplikację KeepKey. Ale ten przekręt był wielokrotnie zgłaszany.

Złośliwa jabłko ukradło 12 Bitcoin System od Erica Savicsa.
Pobrał ją z Google Chrome Store, myśląc, że jest to oficjalna aplikacja.
Przed pobraniem go, Google otrzymał kilka raportów o wielu fałszywych aplikacji KeepKey wymienionych w sklepie-i usunął niektóre z nich.
10 czerwca gospodarz podcastu Eric Savics został pozbawiony swoich oszczędności życia Bitcoin po pobraniu złośliwego rozszerzenia portfela KeepKey z Google Chrome Store.

Ale obecność tych oszustw nie mogła być zaskoczeniem dla Google. Miesiąc wcześniej, entuzjasta crypto Scott Davis zgłosił fałszywy portfel KeepKey, który wyglądał identycznie jak ten pobrany przez Savics.

KeepKey to portfel Bitcoin’a.

KeepKey to portfel Bitcoina skoncentrowany na bezpieczeństwie. Obrazek: KeepKey.
„Mam portfel sprzętowy KeepKey i zainstalowałem również tę podróbkę, na szczęście, gdy poprosił o moje hasło poprzez czerwoną flagę„, Davis powiedział Decrypt. „Zgłosiłem tę aplikację do Google.“

„Żałuję, że nie zrobiłem zrzutu ekranu z tej aplikacji, ale na pewno była to ta sama aplikacja, którą zamieścił Eric“, dodał.

Bitcoin
Gospodarz Podcast traci 7 lat oszczędności Bitcoinów w jednym błędzie
Przedsiębiorca i gospodarz „Protocol Podcast“ Eric Savics stracił całe swoje oszczędności Bitcoin-12 Bitcoin, warte 113 0000-$ w ataku phishingowym, w wyniku pobrania złośliwej wersji …

On nie był jedyny. Harry Denley, dyrektor ds. bezpieczeństwa w firmie analitycznej MyCrypto, zgłosił do Google osiem fałszywych portfeli KeepKey od początku maja. Powiedział, że Google reaguje na te aplikacje, gdy tylko je zgłosi.

Jednak wysiłki Google’a nie wystarczyły, aby powstrzymać Savics’a przed utratą funduszy.

Przed phishing snafu, Savics spędził siedem lat za pomocą dolara koszt średnia zbudować skromną fortunę 12 Bitcoin (110.000 dolarów). Używał portfela sprzętowego KeepKey, aby utrzymać swój schowek bezpieczny i postanowił pobrać odpowiednie rozszerzenie Chrome na swoim komputerze. Jednakże, zamiast legalnej aplikacji, pobrał złośliwą iterację. Kiedy został poproszony o wpisanie frazy odzyskiwania – która kontroluje dostęp do jego funduszy – Bitcoin został skradziony z jego portfela.

W następstwie tego, Savics wziął na Twittera z prośbą o pomoc w odzyskaniu jego funduszy. Niemniej jednak, Savics szybko dowiedział się, że rzadko zdarzają się drugie szanse w krypcie. Mimo że społeczność zebrała się wokół i przekazała Bitcoina, aby spróbować złagodzić straty, Savics zwrócił wpłaty i szybko zniknął z mediów społecznościowych.

Bitcoin

Ofiara wyłudzenia Eric Savics do powrotu oddany Bitcoin

W zeszłym tygodniu przedsiębiorca i gospodarz „Protocol Podcast“ Eric Savics powiedział na swoim Twitterze, że stracił 12 Bitcoinów (wartych 130.000 dolarów) w ataku phishingowym. Społeczność kryptońska zebrała się w jednym miejscu…

Takie złośliwe aplikacje wydają się być ciągłym problemem dla Google. W kwietniu zgłoszono, że Google usunął 49 złośliwych kryptograficznych portfeli. W maju pojawiły się kolejne 22. Jednak, jak pokazuje sytuacja Savics, koszt nie radzenia sobie z tymi podrobionymi aplikacjami może być liczony w setkach tysięcy dla tych, którzy korzystają ze sklepu.